შეიტყვეთ მეტი ჩვენი ცენტრის შესახებ
გაიგეთ მეტი, ჰიპერაქტიურობასა და ყურადღების დეფიციტის სინდრომის შესახებ
3 ნოემბერს, კარავში ჩატარდა ონლაინ შეხვედრა სახელწოდებით „გაიგეთ მეტი ჰიპერაქტიურობასა და ყურადღების დეფიციტის სინდრომის შესახებ“.
ღონისძიებაზე ქართველმა და უცხოელმა სპიკერებმა ისაუბრეს ADHD-ს ხშირი და იშვიათი სიმპტომების, ქცევის მართვის სტრატეგიების, ADHD-ს მართვის ევროპული სტრატეგიების,ზრდასრულთა ADHD სინდრომი საქართველოში - აწმყო და მომავალი და სხვა თემების შესახებ.
შეხვედრას უძღვებოდნენ შემდეგი სპეციალისტები:
თამარ (ტატა) ბაზღაძე- ბავშვთა და მოზრდილთა ფსიქიატრი, ცენტრის “კარავი” დირექტორი;
ვილჰალმურ ჯალმარსონი - ADHD ისლანდიის თავმჯდომარე;
ანა მახარაშვილი - კლინიკური ფსიქოთერაპევტი
სალომე გაბაძე - MA, BCBA, კლინიკური ფსიქოლოგიის მაგისტრი, ამერიკის ქცევის ანალიტიკოსთა საბჭოს მიერ სერტიფიცირებული ქცევის ანალიტიკოსი,თბილისის აუტიზმის ცენტრის “პირამიდა” დირექტორი;
ნათია დაღელიშვილი - ფსიქოლოგიის მაგისტრი, ქცევითი თერაპევტი, ცენტრის „კარავი“ კლინიკური მენეჯერი
ჰრანარ არნარსონი - ADHD Europe ვიცე პრეზიდენტი, ისლანდიური ADHD ასოციაციის აღმასრულებელი დირექტორი, საქართველოს საპატიო კონსული ისლანდიაში;
სალომე მაჩიტიძე - ბავშვთა და მოზარდთა დიაგნოსტირებისა და კონსულტირების მაგისტრი, ბავშვთა და მოზარდთა ფსიქოლოგიური განვითარების ცენტრი “კომპასი” დირექტორი;
ანნა ყარაულაშვილი კლინიკური ნეიროფსიქოლოგი, ფსიქოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი;
ანა ცქიტიშვილი - MD, "ADHD GEORGIA" პროექტ მენჯერი.